نوبت دهی اینترنتی پرسش از دکتر

پارکینسون و تحریک مغناطیسی فراجمجمه ای

پارکینسون و تحریک مغناطیسی فراجمجمه ای

 نتيجه مطالعات در حوزه دمانس و بيمارى هاى مرتبط با آن، حاكى از آن است كه درمان با (rTMS) در مقايسه با داروى پاركينسون (levodopa) روى بهبودى بيماران موثرتر است. انواع روش هاى تحريك مغزى، پيشرفت بيمارى پاركينسون را كاهش مى دهد و به طور متفاوتى وجوه ذهنى و حركتى بيمارى را تحت تأثير قرار مى دهد.

در پژوهشى كه در كشور انگلستان در سال ٢٠١٨ با هدف بررسى طولانى مدت روش هاى تحريك مغزى روى بيماران پاركينسون منشر شد؛ ارتباط معنادار بين تأثير روش هاى تحريك مغزى و عامل سن تأييد شد.
پژوهشگران به اين منظور ٣٠ بيمار مبتلا به پاركينسون را به مدت سه سال و نيم تحت درمان و بررسى قرار دارند. نتيجه پژوهش از اين قرار بود كه بيماران مبتلا به پاركينسون با سن كمتر از ٦٥ سال پاسخ بسيار بهترى به درمان هاى تحريك مغزى نشان دادند. در واقع توانايى حركتى آنها در مقايسه با بيماران بالاى ٦٥ سال در يك سطح نگه داشته شد. در حوزه عملكرد شناختى، بيماران بالاى ٦٥ سال به طور ملموس ترى از درمان هاى تحريك مغزى نتيجه گرفتند. در نهايت بايد اشاره كرد عامل سن به عنوان يك پيش بينى كننده اساسى در تأثير روش هاى تحريك مغزى در بيماران پاركينسون در نظر گرفته مى شود. (آر تى ام اس) و (تى دى سى اس) هر دو مى توانند روند پيشرفت بيمارى پاركينسون را بدون هيچ عارضه اى آهسته كنند اما با در نظر گرفتن عامل سن.
منبع:

Reference: www.sciencedirect.com/2018

24 دی 1399

سیستم پرسش و پاسخ

برای ثبت و پیگیری سوالات خود میتوانید به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

پیگیری سوال شما  ثبت سوال جدید مشاهده سوالات شایع
دکتر سید مسعود ارزاقی

متولد سال ۱۳۵۵ دوران تحصیل پزشکی عمومی خود را در دانشگاه جندی شاپور اهواز با درجه ممتاز به پایان رساند و دوره روانپزشکی عمومی را در انستیتو روانپزشکی تهران گذراند و رتبه سوم بورد تخصصی را بدست آورد، در سال ۱۳۹۰ با رتبه نخست در دوره فوق تخصصی بیماری‌های سایکوسوماتیک (طب روان تنی) پذیرفته شد

بیوگرافی کامل »
شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
یکشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
دوشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
سه شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
چهارشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
نوبت دهی اینترنتی
دی ان ان